Don´t cry when you are alone. Don´t cry when you are alone. Don´t cry when you are alone. Don´t cry when you are alone.

Leden 2012

Díl první

30. ledna 2012 v 18:22 | Světmuška |  Bylo nebylo
Bylo už celkem pozdě. Stmívalo se. Když domů přiběhla udýchaná žena. Jmenovala se Nessie Tarantula. Byla známá jako pavoučí bojovnice. Neohrožená a bezcitná. Ale každý má své slabé místo. jejím slabým místem byla dcera. Bylo jí sotva 5 let. Jmenovala se Kimberly. Tu noc co se její matka vrátila jí Kim viděla naposledy.
,, Holčičko moje budeme si hrát na schovávanou ano? Budeš tady ve skříni a nevylezeš dokud si pro tebe nepřídu ano? Nesmíš reagovat na volání ;) Pamatuj já si pro tebe přijdu ;) "
Snažila se mluvit klidně a odhodlaně. Kim se poslušně schovala do skříně za máminy obrovské kožené kabáty a ani né za pět minut zadrnčel zvonek. Nessie se pomalu blížila ke dveřím. Kim seděla potichu v rohu skříně a trhala nitky u jednoho z matčiných kožichů. Nessie otevřela konečně dřevěné dveře ve kterých sál on. Pán temnoty a veškerého zla na kterého Nessie už netrpělive čekala.


Černá

29. ledna 2012 v 15:31 | Světmuška |  co tvoříme
Černá.
Všude je černá.

Pak bílá..Bílá..
Bílá je mrtvá..

Jsem jen tvá..
Říká černá,
zase černá.

Modrá, modrá...
Mysl černá...

Ten černý závoj

26. ledna 2012 v 18:59 | Světmuška |  co tvoříme
Když oči začali svítit,
a slunce se probouzelo.
Větřík dokola vířil,
a slunce svět zřelo.

Zas mi utekl,
ten bílý závoj štěstí.
Mezi prsty vytekl,
lásku ti už nezajistí.

Do naha jsi mě vysvlékl,
ale podal jsi mi listí.
Do světa jsi mě zavlekl,
a zahalils mě zvěstmi...

Pár úvah

25. ledna 2012 v 20:14 | Světmuška |  co je nového
Člověk je jen stéblo, ubohá třtina, a kapka vody ho může zničit. Ale je to myslící stéblo. I kdyby ho Vesmír rozdrtil, člověk zůstane vznešenější než to, co ho zabilo, protože ví, že umírá a jakou má nad ním Vesmír převahu. Vesmír neví nic.

Říkat pravdu je prospěšné pro toho, komu se říká, ale nevýhodné pro ty, kdo jí říkají, protože si vyslouží nenávist. Proto je člověk jen předstírání, lež a pokrytectví, vůči sobě i druhým.

Naše přirozená povaha potřebuje pohyb: úplný klid - což je smrt.

Ze všeho nejhůře snáší člověk úplný klid bez vášní, bez obstarávání, bez rozptýlení a bez uplatnění. Tam totiž teprve cítí svoji nicotu, opuštěnost, nedostatečnost, závislost, bezmoc a prázdnotu.


Blaise Pascal


Toustová mánie

24. ledna 2012 v 13:49 | Světmuška |  co je nového
Máte strach z toustů? Nejste sami Mrkající


Sociální sítě

23. ledna 2012 v 18:15 | Světmuška |  B-girls deník

Sociální sítě je něco jako sociální zlo. Horší než Lord Voldemort ve světě Harryho Pottera, protože tomuhle zlu čelíme my. Slyším všude "už máš facebook?" "kdo nemá facebook je out." Ano těmhle kecům jsem na nějakou chvíli podlehla. Každej den jsem čekala na to jestli mi někdo napíše a pak jsem ztrávila celou věčnost u klávesnice a myši a rozdávala "lajky" na podkání. Když jsem si zrušila facebook, cítila jsem se neuvěřitelně volná a svobodná. Svůj život jsem začala žít jináč než u počítače se zaplym facebookem. Víc jsem začala číst knížky, začala jsem si víc všímat přátel ve škole, začala jsem se zaobírat detaily. Je tolik věcí co jsme ještě za svuj krátej život nestačili poznat a že my bychom ho měli prosedět u jedný věci jako je facebook? Řekla jsem si NE. Člověk může přece sedět u mnohem zajímavějších věcí :)

Sice teď už zase facebook mám,ale chodim na něj málokdy. Jenom když potřebuju něco zjistit, nebo mi chce kámoška něco říct a nemá jak jinak. (napíše sms že mám jít na facebook). Je to tak lepší.

Vím že jsem udělala blbost ,ale udělala jsem jí z vlastní blbosti.

Já a ty jsme spojeni v jedno.

23. ledna 2012 v 17:37 | Světmuška |  co tvoříme
Jsem strom,
ty jsi má svoboda.
Jsem loutka,
ty jsi má podoba.
Jsem nic,
ty jsi má nicota.
Jsem člověk,
ty jsi má nahota.

Náhlý pád

22. ledna 2012 v 18:24 | Světmuška |  co tvoříme
když vidím tu černou,
jak se snaží být mnou.
Proměńuji se v prach,
cítím v srdci svůj strach.

Kolikrát jsem musela zemřít,
abych byla jen s tebou?
Kolikrát jsem musela slunce zřít,
abych mohla být tebou?

Chci tě,
ano řekla jsem to.
Miluji tě,
říct ale neumím to.

Proč mi stále utíkáš?
Nechceš se mi podívat do očí.
Do mé mysli beztak pronikáš,
čí oči mi zaslepily ty mé čí?

Láska zřela nás dva samotné,
proč ale jsou city mé najednou tak bezmocné?
Proč ale cítím tu bolest?
Je to jako dobře připravená lest.


Ochránce z ocele

19. ledna 2012 v 20:33 | Světmuška |  co tvoříme
Jdeš svou cestou,
kde tě zaslepuje půlnoční kat.
Přemýšlíš nad tou,
co ti krade smuteční šat.
Bledne ti tvá kůže,
né strachem.
Neseš černé růže,
prodíráš se hustým prachem.

step up 2

18. ledna 2012 v 16:28 | Světmuška |  co je nového

Jo je to pěknej film s celkem dobrou muzikou. Zrovna tady jsme s LoveTercy vybrali písničku k našemu prnímu výtvoru. Můžete se klidně kochat xD. To druhý video je taky z toho filmu,ale to fakt stojí za to! Tak dobrý triky se jen tak nevidí. Jo možná jsou starý,ale ořád dobrý ;)

Video číslo jedna:A Video číslo dvě ;)


Nevinnost

17. ledna 2012 v 21:15 | Světmuška |  co tvoříme
Téma týdne je Nevinnost. A já se rozhodla vám napsat malý příběh o dívce neviné už dávno zapomenuté ikdyž posuďtě sami její nevinost činů. Nejspíš tu dívku neznáte ,ale jmenovala se Iren. Byla z bohaté rodiny daleko odsud. Její otec zámožný byl muž.
Iren bydlela v paláci Gezacht se svými sluhy a služebnicemi. Cítila se velmi osamělá,ale natolik střízliva aby nepila a neholdovala. Nebylo co oslavovat. Sice si neměla nač stěžovat. Netrpěla hladem, ale beztak ji srdce už dávno přestalo být. Jednou přijel její otec z dalekých cest do paláce Gezacht. Povolat svou dceru si nechal aby promluvil sní. Oznámil ji že 4 bohatých mužů potkal a ať si z nich manžela vybere. Nevěděla jak vybírat má. Jestli nejkrásnější nebo nejchytřejší. Nebo nejsvalnatější nebo nejbohatší. Král v duchu přemýšlel kdo dobrým partnerem by byl. Dávno již byl rozhodnut. Jen nejbohatší to přec může být! Ona si vybrala nejkrásnějšího. Špatně se jí vedlo špatně. Láskou jí hýčkal ,ale ona...nic k němu necítila. Ano byl hezký ale co dál? Nic.. Vůbec nic...Když pověděla mu o svých citech ,on nechtěl aby byla nešťastná a povolil k rozvodu. Potom zksuila štěstí u nejchytřejšího. Ano někdy měl dobré vtipy a pamatoval si datum narozenin,ale chyběla láska k němu. Když pověděla mu o svých citech k němu,povolil k rozvodu stějně jako první. Iren si připdala hrozně. Už dvě srdce zlomila,ale sama se zamilovat nedokázala. Tak tedy zkusila třetího muže. Svaly a sílu měl. Před každým troufalcem ji zachránil. Byl to pian obrovský a holdýř. I on na rozvod nakonec přistoupil. Iren si připdala stále hůř a hůř. Co těď? řekla si. Ale zkusila štěstí znovu u nejbohatšího z mužů. On bil ji a týral, ale v srdci lásku k ní choval. Ale i sním ona rozvést se chtěla. Nejlepší ji připadal ten první. On nejvíc ji měl rád a teď začala cítit, že i ona ho má trochu ráda. Když řekla o svých citech muži ,svolil k rozvodu.Jenže pozdě bylo. První z mužů zešílel. Nemohl si odpustit tu hrozitánskou chybu, že ji nechal odejít. Svou lásku celého života. Stejně jako ostatní se pomátli na rozumu. Iren se rozhodla uprchnout ze země a hledat pravou lásku, ale čím víc se vzdalovala tím víc si uvědomovala že toho prvního má ráda. Byl na ní hodný, byl milý! Ano tohle všechno on byl... Jednou když přebývala v hostinci si na ni ti 4 muži počkali (byli to bratři). Ona viděla jim na očích co v hlavě mají. Co udělat jí chtějí. Utekla před nimi do pokoje kde se zamkla. Oni vykopli je hned. Ale ona..vyskočila z okna. Po pádu okamžitě zemřela. Všichni muži běželi hned dolů aby ukázali jí odměnu za její lásku k nim.


To je konec. Tak co, zdála se vám neviná?
A oni ano?

The way i are

16. ledna 2012 v 18:32 | Světmuška |  co posloucháme:
Ahoj lidičky. Tak tohle je naše první písnička. Na tuhle tancujem a celkem nám to jde. Inspiraci chytáme všude možně. Filmy nebo obyčejnej Freestyle. Už jsme skoro u konce a chceme začít další hitovkou, takže můžete se už brzo těšit.

Tenhle song jsem poprvý slyšela ve step up 2.Jo skvělej film se skvělejma hitama. Tenhle mě dost nadchnul stejně jako film. A kterej film vám se líbí nejvíc? Pište.

vaše Světmuška ;)

Wellcome

15. ledna 2012 v 15:45 | Světmuška |  co je nového
Ahoj všichni.Vítám vás na blogu, který bude převážně o hudbě a o naší crew.Tanec nás moc baví a tak jsme se prostě rozhodli si založit taneční crew. Párkrát jsme sice už spadli k zemi,ale pevná vůle a naše odolné přátelství nás znovu staví na nohy.

Jak už jsem uváděla tenhle blog bude převážně o tanci.Takže se tu mohou vyskytovat i jiné události. Obě rády kreslíme a píšeme básně. Mě to ale moc nejde, zato LoveTercy je na ně odbornice. ;)

Já spíše píšu povídky,takže se můžete těšit na hodně věcí. Jsme obě energické i když někdy dost líné takže s námi mějte trpělivost. ;)

Světmuška